Call Us: +84 375 440 305 Hoàn Kiếm, Hanoi, Vietnam
zyciewazji@gmail.com

Ceń w podróży jakość, odpuść ilość

Nasze propozycje

rejs-statkiem-halong-bay-wypoczynek-w-wietnamie

Rejs

Rejs po bajecznych wysepkach Zatoki Halong Bay. To właśnie tam na powierzchni 1500 m2 rozsianych jest prawie dwa tysiące skalnych (wapiennych i łupkowych) wysepek o charakterystycznym kształcie, tworząc niezwykle malowniczy krajobraz. Ten niezwykły obszar został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. Zaledwie, co druga wyspa ma swoją nazwę, tylko kilka jest zamieszkanych a na niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Można tu też odnaleźć rafę koralową. A kiedy już będziesz zmęczony – odpoczniesz na plażach o pudrowym piasku.

zwiedzanie-laotanskich-swiatyn

Zwiedzanie

Zwiedzanie Laotańskich świątyń, doświadczysz bogatych tradycji i kultury Laosu odwiedzając muzea, świątynie i górę Phou Si (100m n.p.m.), na którą trzeba pokonać około 300 stopni. Wypełnisz dzień zapierającymi dech w piersiach widokami i wciągającym spojrzeniem na historię. Zachwycisz się Pha That Luang, dużą, pokrytą złotem stupą buddyjska, uważaną w Laosie za najważniejszy monument, a także za symbol narodowy. Wybierzesz się do Budda Park, w którym znajduje się mnóstwo dziwnych rzeźb. Pomysłodawcą całego miejsca był mnich Luang Pu Bunleua Sulilat. Podobny park stworzył także w Tajlandii. Rzeźby przedstawiają różne rzeczy – bogów, ludzi, zwierzęta lub demony. Na koniec, gdy pot spłynie Ci już po plecach, odwiedzisz najlepszy w regionie Nocny Market. Znajdziesz tu mnóstwo własnoręcznie robionych rzeczy i wypijesz dużo piwa (lub nie tylko piwa).

sapa-trekking-wypoczynek-w-wietnamie

Trekking

Trekking w Sapa, miejscowość położona jest na wysokości 1500 m n.p.m., wśród wysokich szczytów pasma górskiego Hoang Lien Son, więc Sapa traktowane jest, jako miejsce wypadowe do trekkingów w okolicy. W obrębie Sapy żyje kilka różnych mniejszości etnicznych – plemion górskich (np. Dao, Hmong), których można czasem spotkać w mieście, głównie na targowisku, ubranych w swoje oryginalne, plemienne stroje. Ze szczytu Fansipan (3143 m n.p.m) będziesz podziwiał wschód słońca, pola ryżowe oraz gęste lasy deszczowe. A jeśli nadal nie będziesz miał dosyć trekkingu to pozostały Ci jeszcze inne szczyty do zdobycia lub spacer do pobliskiej wioski Cat Cat Village.

wietnam-ho-chi-minch-sajgon-zwiedzanei-miasta

Zwiedzanie

Zwiedzanie Ho Chi Minh City skuterem, za dnia Sajgon jest tętniącym życiem miastem, pełnym motorów, zabieganych mieszkańców i turystów fotografujących każdy ciekawszy budynek. Jak jest nocą? Wcale nie inaczej! Kolorowe światła, nocny pęd, pełne bary ludzi i dyskoteki. Sajgon nigdy nie śpi! Zanurz się wraz z nami w uliczki, alejki i zaułki, pełne lokalesów spędzających wolny czas jedząc, pijąc, czy też leżąc na rzeźbionej, drewnianej ławie. W centrum znajduje się kilka obowiązkowych punktów: Bazylika katedralna Notre-Dame, Muzeum Pozostałości Wojennych oraz Główny Urząd Pocztowy wybudowany w latach 1886-1891. Stalową konstrukcję hali zaprojektował nie kto inny, jak tylko sam Gustave Eiffel. Wypijesz kawę lub drinka na dachu drugiego największego budynku w Sajgonie, a w nocy z 75 piętra wieżowca Landmark 81 będziesz zachwycał się niesamowitym widokiem całego miasta.

wycieczka-lodkami-po-delta-mekong-wietnam-wakacje-w-azji

Rejs

Rejs po Delcie Mekong, region w południowo-zachodniej części kraju. To tysiące kanałów i małych rzeczek w środku dżungli, po których pływa się małymi, tradycyjnymi łodziami zwanymi sampang. Są tu wioski na wodzie i floating markets – „centra handlowe” na małych łódkach, których właściciele oferują niezbędne artykuły. Na zwiedzanie Mekongu warto poświęcić kilka dni, aby przespać się u lokalnej rodziny i zobaczyć jak życie toczy się tu swoim rytmem, niemal niezmienionym od pokoleń, a wieczorny rejs tamtejszymi kanałami pełnymi świetlików będzie niezapomnianym przeżyciem.

plantacje-kawy-wietnam-wolontariat

Wolontariat

Wolontariat na plantacjach kawy, jeśli nie boisz się owadów i chciałbyś podczas swojego pobytu trochę popracować z lokalną ludnością, to wolontariat jest idealny dla Ciebie. Mała farma położona na wysokości 1220 m n.p.m niedaleko Da Lat, o powierzchni 2 hektarów zajmująca się zrównoważoną uprawą kawy potrzebuje pomocy przy zbiorach, kompostowaniu, opiece nad zwierzętami oraz budowie małej drewnianej kawiarni. Zbiory kawy odbywają się na plantacjach w porze suchej, mniej więcej od października do kwietnia. W zamian za 4/5 godzinną pomoc otrzymasz darmowy nocleg oraz posiłek. Obecnie, największą prowincją Wietnamu, w której uprawia się kawowce jest Dak Lak, położona w regionie Płaskowyżu Centralnego znajdującego się w środkowej części kraju. Obszar ten jest wyżynny, ale w znacznej części pokrywają go równiny. W wolnym czasie możesz skorzystać z ogólnie dostępnego motoru i zwiedzać okoliczne atrakcje, takie jak: Tuyen Lam Lake, Elephant Waterfall czy Me Linh Coffee Garden.

exploracja-wodospadow-w-laos

Eksplorację

Eksplorację Laotańskich wodospadów zaczniesz od śniadania, w czasie którego rozważysz opcje transportu. Są 3 możliwości: lokalny autobus, rower lub tuk tuk – cena zależna od zdolności negocjacyjnych… Zwiedzanie rozpoczniesz od Centrum Ratunkowego Niedźwiedzi, które znajduje się niedaleko bramy wejściowej. Można w nim zobaczyć grupę czarnych niedźwiedzi azjatyckich, zwanych księżycowymi. Zostały one uratowane z rąk kłusowników i przemytników. Zaraz potem zaczynają się wodospady Kuang Si. Kaskady turkusowej wody i oczek wodnych wyglądają bardzo malowniczo. Są też wyznaczone miejsca gdzie można pływać. Na szczyt głównego wodospadu prowadzi karkołomna ścieżka, która pnie się ostro w górę. Po całodniowych wodnych atrakcjach zrelaksujesz się oglądając zachód słońca z Mount Phousi, czyli najwyższego wzniesienia w mieście.

wakacje-w-wietnamie-czerwone-wydmy-mui-ne

Chillout

Chillout w Mui Ne, to niewielka nadmorska mieścina pełna pięknych plaż, szczególnie lubiana przez surferów, gdzie oprócz rajskich wydm i czerwonego wąwozu odwiedzisz także wioskę rybacką, oraz gdzie spróbujesz nauczyć się pływać małą okrągłą łupinką. Turkusowa woda oraz drobny jasny piasek są atutami tego miejsca. Z uwagi na wiejący tu wiatr, plaża w Mui Ne uważana jest za mekkę sportów wodnych, szczególnie kitesurfingu i windsurfingu, w których zawsze możesz spróbować swych sił. Ścisłe centrum to miejsce typowo turystyczne, tętniące neonami i rozrywkami. Nie trudno jest tu znaleźć przyjemny bar przy głównej drodze, dobre koktajle czy uśmiechniętych i przyjaznych mieszkańców.

Zwiedzanie

Zwiedzanie Angkor – ostatnia stolica imperium khmerskiego. To jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na świecie, które można porównać do Piramid w Gizie, Machu Picchu czy Petry. Starożytne miasto Angkor znajduje się niedaleko miasta Siem Reap i położone jest na dość sporej powierzchni zajmującej około 120 km2. Zwiedzanie kompleksu będziesz mógł odbywać pieszo, rowerem lub tuktukiem. Podczas 2 dniowej wizyty będziesz miał okazje zobaczyć: Angkor Wat – XII wieczna świątynia, dostępu do Angkor Watu broni 190 metrowa fosa oraz mury 4,5 metrowej wysokości. Banteay Kdei – wzniesiona na przełomie XII-XIII wieku przez króla Jayavarman II. Zbudowana została z miękkiego piaskowca, z kolei mur otaczający świątynię wykonano z kamieni. Angkor Thom / Bayon – Zbudowana pod koniec XII wieku. Jest to ufortyfikowane miasto pełne świątyń, zajmujące przestrzeń 9 km2. Angkor Thom był chroniony 8 metrowymi murami oraz fosą, a do miasta prowadziły 23 metrowe bramy ozdobione głowami Buddów. Zwiedzanie Angkor Wat nie byłoby kompletne bez zobaczenia wschodu słońca nad świątynią.

Odnajdź w sobie podróżniczą otwartość

Czemu to, co oferujemy, jest świetne?

Projekt Zycie w Azji

ELASTYCZNOŚĆ

Nasz plan jest elastyczny. Możesz wybierać jego konkretne elementy w zależności od tego, co Ci się najbardziej spodoba.

Czas

Zaoszczędzisz czas, który strawiłbyś na szukaniu w internecie informacji, noclegów, transportu i innych rzeczy, których znalezienie jest niezbędne, a jednak męczące.

PERSONALIZACJA

Spędzisz wakacje w swoim stylu – plan podróży, noclegi, sposób przemieszczania się – wszystko będzie dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

PRZYGOTOWANIE

Wszystko będzie dobrze przygotowane – nie okaże się, że zapomniałeś o jakiejś bardzo ważnej rzeczy.

Podróż to zmiana miejsca. Podróż to penetrowanie nowych kultur. Podróż to umiejętność obserwacji.

Nie wydasz pieniędzy niepotrzebnie!

Nie będziesz umieszczony w sztywne ramy wycieczki z biurem podróży – nie będziesz musiał się do nikogo dopasowywać.

Nie przepłacisz za hotel nie wart swojej ceny. Hotele, które Ci zasugerujemy, będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom zarówno, jeśli chodzi o cenę, jak i lokalizację oraz atmosferę.

Nie dasz się naciągnąć lokalsom, bo będziesz wiedział, na co powinieneś uważać.

Projekt Zycie w Azji

Będziesz się przemieszczać z miejsca na miejsce najszybszą, a nie najbardziej okrężną drogą. Zasugerujemy takie środki transportu, abyś poświęcił jak najmniej czasu na podróż (no chyba, że jesteś miłośnikiem podziwiania krajobrazów albo fanem kolei).

Nie zjesz w drogiej restauracji “tylko dla turystów”, ale w restauracji za rogiem, gdzie ceny są dwa razy niższe a jedzenie lepsze.